İYİ Parti’den DEM’e ‘Sen Nevruz’dun, biz Newroz’duk’ tepkisi

İYİ Parti ve DEM Parti arasında Nevruz-Newroz tartışması yaşandı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener dün Aydın Söke’de katıldığı iftar programında konuşan “Bugün Nevruz, Nevruz Bayramı’mız kutlu olsun. Türk’ün bayramı… Çok enteresan bu ülkede her şey kavga konusu, Nevruz kavga konusu, bir taraf Nevruz bir taraf Newroz. Biz ne ara bu kadar ayrıldık ayrıştık. Nevruz; Türk’ün bayramıdır, yeni gün demektir, Ankara’dır, İstanbul’dur, Kırım’dır, Yunus Emre’dir, Mevlana’dır” dedi.

Meral Akşener’in sözlerine DEM Van Milletvekili Pervin Buldan, sosyal medya hesabından cevap verdi. Buldan, “Biz seninle hep ayrıydık. Sen hep Nevruz’dun, Biz hep Newroz’duk.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, kişisel medya hesabından bir açıklama yayınlayarak tartışmayla ilgili İYİ Parti’nin tepkisini dile getirdi.

Zorlu şu ifadeleri kullandı:

“Dün Nevruz günü sebebiyle Genel Başkanımızın yapmış olduğu birleştirici açıklamalar teröre ortak olanların, PKK’ya “terör örgütü” diyemeyenlerin sinirini bozmuş gözüküyor. Bu kez de DEM Milletvekili Pervin Buldan “Biz seninle hep ayrıydık. Sen hep Nevruz’dun, Biz hep Newroz’duk.” diyerek bu toprakların birleştirici gücünü bir kez daha hiçe saymış ve gerçek niyetlerini ortaya koymuştur. Kullandıkları bu dille, temsil ettiği partinin ayrışmacı politikasını yazılı olarak da bir kez daha ortaya koymuştur. Milletimizle bir kez daha paylaşmak isteriz ki, bu bölücü ve ayrıştıran dilin karşısında, Türk Miletinin birliğinin savunucusu olmaya devam edeceğiz.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x