Müzik efsanesi Bruce Sprinsteen’in hayatı film oluyor… Başrol için o isim favori

2023 tarihli ‘Deliver Me From Nowhere: The Making of Bruce Springsteen’s Nebraska’ adlı kitabın uyarlaması olarak müzik efsanesinin hayatı beyaz perdeye taşınacak.

Tüm zamanların en popüler isimlerinden biri olan Springsteen’i calandırması için ise The Bear dizisinin başrolünde yer alan Jeremy Allen White düşünülüyor.

Deadline’da yer alan bir habere göre bağımsız stüdyo A24 de filmin yapımı için görüşmelerde bulunuyor.

Bu yılın başlarında White, FX dizisi The Bear’da Carmen “Carmy” Berzatto rolüyle “Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu” dalında Emmy ödülünü aldı. Şimdi de 33 yaşındaki oyuncunun, Springsteen’in uzun süredir menajeri olan Jon Landau ile birlikte yeni film projesine dahil olduğu bildiriliyor.

Ayrıca Springsteen’in prestijli Ivors Akademisi ödülü alan ilk uluslararası şarkı yazarı olarak tarih yazacağı açıklandı.

Birleşik Krallık’ın şarkı yazarları ve bestecilere yönelik profesyonel birliği olan Akademi’nin bu ödülünü daha önce kazananlar arasında Sir Elton John, Kate Bush ve Joan Armatrading’in yanı sıra Genesis şarkıcısı Peter Gabriel, Beatles yıldızı Sir Paul McCartney ve eski The Police solisti Sting yer alıyor.

74 yaşındaki ABD’li şarkıcı-söz yazarı, akademinin 80 yıllık tarihindeki en büyük onur ödülünü alan 27. kişi olacak.

Sanatçı, ödüle layık görülmesiyle ilgili şunları söyledi: “Ivors Akademisi tarafından tanınan ilk uluslararası şarkı yazarı olmaktan gurur duyuyorum. Bu ödül, şarkı yazımın tanınmasının yanı sıra, beni ve son 50 yıldır çalışmalarımı destekleyen hayranlara ve dostlara bir saygı duruşu niteliğinde. Tüm bu ülke, attığım her adımda beni memnuniyetle karşıladı ve bunun için her zaman derinden minnettar kalacağım.”

52 yıldır sahneye çıkan müzisyen, sağlık sorunları nedeniyle 2023 dünya turnesini ertelemek zorunda kaldıktan sonra geçen hafta sahnelere geri döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x